برندزلینک

مرجع لینک

برندهای برتر

افزایش رتبه

افزایش محبوبیت

افزایش ترافیک

افسردگی و علائم آن

افسردگی و علائم آن

بسیاری از ما در مورد علائم احساسی افسردگی می دانیم. اما شما ممکن است ندانید که افسردگی را می توان با بسیاری از علائم جسمی همراه دانست.

در واقع ، بسیاری از مردم مبتلا به افسردگی از درد مزمن یا سایر نشانه های جسمی رنج می برند. این علائم عبارتند از :
* سردرد. در افراد مبتلا به افسردگی شایع ترین علامت است. اگر دوست شما به درد میگرن مبتلا است ممکن است حتی بیشتر از شما به افسرگی مبتلا باشد.
* کمر درد. اگر شما در حال حاضر از کمر درد رنج می برند ، ممکن است با ابتلا به افسردگی بدتر هم بشود.
* درد عضلانی و درد مفاصل. افسردگی می تواند هر نوع از درد مزمن را بدتر کند.
* درد قفسه سینه. بدیهی است ، این مشکل را حتما به پزشک متخصص نشان دهید چرا که این می تواند نشانه ای از مشکلات جدی قلبی باشد. اما افسردگی می تواند به ناراحتی همراه با درد قفسه سینه کمک کند.
* مشکلات گوارشی. شما ممکن است احساس تهوع اور و یا حالت تهوع داشته باشید. که ممکن است به اسهال یا یبوست مزمن تبدیل شود.
* خستگی و خستگی. مهم نیست که چقدر بخوابید ، شما هنوز باز هم ممکن است خستگی و فرسودگی احساس کنید. خارج شدن از رختخواب در صبح ممکن است بسیار سخت و حتی غیر ممکن بنظر برسد.
* مشکلات خواب. بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی نمی توانند خواب خوبی داشته باشند. خیلی زود از خواب بیدار می شوید و یا وقتی به رختخواب می روید نمی توانید بخواب بروید.
* تغییر در اشتها یا وزن. برخی از افراد مبتلا به افسردگی از دست دادن اشتها و کاهش وزن را شاهد هستند . برخی دیگر آنها طلب غذاهای خاص -- مثل کربوهیدرات ها را می کنند که باعث افزایش وزن آنها می شود.
* سرگیجه یا سبکی سر.

از آنجا که این علائم با بسیاری از شرایط رخ می دهد ، بسیاری از افراد افسرده هرگز کمکی نمی کنند ، زیرا آنها نمی دانند که نشانه های فیزیکی آنها ممکن است در اثر افسردگی ایجاد می شود. بسیاری از پزشکان هنوز علائم این بیماری را بدرستی نمی شناسند.

این علائم فیزیکی هستند افسردگی می تواند باعث تغییرات واقعی در بدن شما شود. به عنوان مثال ، می تواند کاهش سرعت هضم غذا در بدن شما ایجاد نماید ، که می تواند به مشکلات معده منجر شود.

افسردگی به نظر می رسد با عدم تعادل مواد شیمیایی خاص در مغز شما مرتبط است. برخی از این مواد شیمیایی مشابه نقش مهمی در چگونگی احساس درد می شود. بنابراین بسیاری از کارشناسان فکر می کنند که افسردگی باعث می شود که شما احساس دردی متفاوت از دیگران داشته باشید.

درمان علائم فیزیکی

مطمئن شوید که به پزشک خود در مورد هر گونه علائم فیزیکی بگوییم. آنها ممکن است به درمان بیشتری نیاز داشته باشند. به عنوان مثال ، دکتر شما ممکن است دارو antianxiety را برای شما تجویز نماید که در شما بی خوابی ایجاد نمایدکه این باعث تشدید مشکلات شما می شود.

از آنجا که درد و افسردگی با هم مرتبط هستند ، گاهی اوقات کاهش درد شما ممکن است به کاهش ابتلا ی شما به افسردگی منجر شود. بعضی از داروهای ضد افسردگی ، مانند Cymbalta و افکسور ، باعث کاهش دردهای مزمن شما می شوند.
درمان های دیگر این سیستم نیز می توانند به بهبود علائم دردناک کمک کنند. انواع خاصی از درمان متمرکز شده مانند رفتاری شناختی -- می توانند به شما برای مقابله بهتر با درد راه هایی را آموزش دهند.

منبع : برندزلینک

www.brandslink.ir

ارسال شده در تاریخ : 9 اسفند 1392 ساعت 14:05

بازگشت به صفحه اصلی مقالات

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شوید

ارسال کننده
نام ونام خانوادگی : : rezasharif
نام کاربری : gharibe12
تاریخ عضویت : 1 اسفند 1392
تعداد مقالات ارسالی : 577
تعداد لینک ها : 0